WSZYSTKO CO DOBRE, SZYBKO SIĘ KOŃCZY. 27.08.2016

Program wszystkich turnusów zapewnił uczestnikom różnorodną zabawę uwzględniającą najważniejsze potrzeby dziecka. Każdy turnus przygotowany był z troską o zapewnienie rozwoju intelektualnego, manualnego, sprawnościowego jak i ruchowego. 

Ze względu na to, iż istotnym celem półkolonii jest rozwój dziecięcej kreatywności oraz edukacja, większość zabaw odbyła się zgodnie z zasadą „uczymy bawiąc”. Dzieci poznały nowe oblicza znanych gier i zabaw, przy których wprowadzono cele i motywy edukacje. Koloniacy uczestniczyli w licznych aktywnościach artystycznych, plastycznych, sportowych, tanecznych, teatralnych, fotograficznych, kulinarnych, chemicznych itp. przy których została wzmacniana umiejętność współpracy zespołowej. Organizatorzy półkolonii letnich, za istotny cel postawili również rozwój kultury osobistej oraz wzmocnienie zachowań i postaw społecznych cenionych przez otoczenie. W dwóch zaproponowanych modułach, zarówno chłopcy jak i dziewczynki, znaleźli coś dla siebie, w czym czuli się jak ‘ryba w wodzie’. Prowadzący zadbali także o to, by zachować równowagę pomiędzy aktywnościami realizowanymi na świeżym powietrzu oraz wewnątrz budynku. Organizowane przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy półkolonie były dobrą okazją do nabrania doświadczeń w spędzeniu czasu poza domem. Zajęcia pozwoliły najmłodszym przygotować się do pierwszego spotkania z rzeczywistością szkolną. Dodatkowo atutem było także to, że rodzice mieli możliwość spędzania większej ilości czasu z dziećmi, gdyż nie wyjechały one na wakacje poza miasto.

Dziękujemy, że byli Państwo z nami - mamy nadzieję, że każdy z uczestników będzie miło nas wspominać. Do zobaczenia wkrótce, podczas ferii zimowych 2017. 

Kursy i szkolenia
Uniwersytet Trzeciego Wieku
Centrum Projektów Edukacyjnych
Studia podyplomowe
MBA
Studia I i II stopnia